Materiały dla nauczycieli

Przyroda - przygoda 2014
Program PRZYRODA – PRZYGODA skierowany był do nauczycieli i edukatorów województwa pomorskiego. Zakładał cykl spotkań weekendowych w Akwarium Gdyńskim, podczas których uczestnicy mieli możliwość rozwinąć swój warsztat z zakresu edukacji przyrodniczej. Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego opracowało książeczkę podsumowującą zebrane podczas szkolenia treści przyrodnicze. Książeczka przeznaczona jest do użytku ogólnego. Pobierz >>

Bystrzy nauczyciele - bystre dzieciaki 2012

 

W ramach programu dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku nauczyciele uczestniczący w projekcie przygotowali autorskie scenariusze zajęć dla najmłodszych uczniów (grupa przedszkolna i wczesnoszkolna) z zakresu ekologii i ochrony przyrody. Zachęcamy wszystkich nauczycieli i edukatorów do korzystania z materiałów poniżej.
 
Scenariusze do pobrania (w formacie .pdf):
 
 

Kampania Fascynujący Mieszkańcy Bałtyku 2011
 
W ramach kampanii zostały opracowane materiały dla nauczycieli do wykorzystania na zajęciach w szkołach. Zachęcamy do korzystania.
 
  • prezentacje edukacyjne - Kampania "Fascynujący Mieszkańcy Bałtyku"

 
  • Pobierz zdjęcia mieszkańców i podwodnego krajobrazu Bałtyku, które mogą przydać Ci się do zajęć edukacyjnych [format .zip (16,3 MB)].

 

  • ulotka Kampanii "Fascynujący Mieszkańcy Bałtyku - pobierz w fomacie .pdf (467 KB)

 

Ulotka - 1 strona
Ulotka - 2 strona